| Disponibilitate: | |
|---|---|
| Cantitate: | |
RSP-200
SMUN
| Model | RSP-200-12 | RSP-200-24 | RSP-200-27.3 | RSP-200-36 | RSP-200-48 |
|---|---|---|---|---|---|
| Tensiune de ieșire | 12V | 24V | 27,3 V | 36V | 48V |
| Curent nominal | 16.7A | 8,5A | 7.3A | 5,5A | 4.2A |
| Interval de curent | 0–16,7A | 0–8,5A | 0–7,3A | 0–5,2A | 0–4,2A |
| Putere nominală | 200W | 204W | 200W | 200W | 201,6 W |
| Ripple Noise | 150mVp-p | 150mVp-p | 150mVp-p | 220mVp-p | 240mVp-p |
| Tensiune Adj. Gamă | 10–13,2 V | 20–26,4V | 23,5–29,5V | 32,4–39,6V | 41–56V |
| Toleranță la tensiune | ±1,0% | ±1,0% | ±1,0% | ±1,0% | ±1,0% |
| parametrului | Descrierea |
|---|---|
| Gama de tensiune de intrare | 88–264VAC sau 124–370VDC |
| Frecvența de intrare | 47–63 Hz |
| Eficiența PFC | PF > 0,95 (230 VCA) / PF > 0,98 (115 VCA sarcină completă) |
| Eficiența intrării | 88–90% (variază în funcție de model) |
| Curent de intrare (tipic) | 4A/115VAC, 2A/230VAC |
| Curent de supratensiune | 20A/115VAC, 40A/230VAC |
| Curent de scurgere | <1,5mA/240VAC |
| Tip de protecție | Condiție de declanșare | Acțiune de răspuns |
|---|---|---|
| Protecție la suprasarcină | 115–135% din puterea nominală de ieșire | Modul sughiț, recuperare automată după eliminarea defecțiunii |
| Protecție la supratensiune | Tensiunea de ieșire depășește pragul (în funcție de model) | Oprire ieșire, recuperare automată după eliminarea defecțiunii |
| Protecție la supratemperatură | Temperatura excesiva | Oprire ieșire, recuperare automată când este răcită |
| de parametri | Cerință |
|---|---|
| Temperatura de operare | -30°C până la +70°C (consultați curba de derating) |
| Umiditatea de funcționare | 20–90% RH (fără condensare) |
| Condiții de depozitare | -40°C până la +85°C, 10–95% RH |
| Coeficient de temperatură | ±0,03%/°C (0–50°C) |
| Vibrație | 10–500 Hz, 2G (axe XYZ, 10 min/ciclu × 60 cicluri) |
| Element | Standard/Cerință |
|---|---|
| Standarde de siguranță | GB 4943.1, EN 60950.1 APROBAT |
| Rezistenta de izolare | I/PO/P: 100MΩ @ 500VDC/25°C/70%RH |
| Rezistenta la Tensiune | I/PO/P: 3kVAC, I/P-FG: 2kVAC, O/P-FG: 0,5kVAC |
| EMC - Emisii: EN55032 (CISPR32) Clasa B |
Imunitate: seria EN62368-4 + EN55035 |
| parametrului | Descrierea |
|---|---|
| MTBF (25°C) | ≥206,5K ore (standard MIL-HDBK-217F) |
| Dimensiuni | 215×115×30mm (L×L×H) |
| Greutate ambalaj | Unitate unică: 0,72 kg; 30 unități/cutie: 22,5 kg, Volum: 0,78 picioare cubi |
Toți parametrii nespecificați sunt măsurați la intrare de 230 VAC, sarcină completă, 25 ° C, dacă nu este menționat.
Măsurătorile zgomotului ondulat utilizează o lățime de bandă de 20MHz cu fire de pereche răsucită de 12 inchi și condensatoare paralele de 0,1μF + 47μF.
Funcționarea cu tensiune de intrare scăzută necesită derating (consultați curbele de derating).
Testarea EMC utilizează o placă de oțel cu grosimea de 1 mm (360×360 mm).
Putere nominală: 200W față de 320W.
Tensiuni de ieșire: Include 27,3 V (obișnuit în sistemele de telecomunicații/cc).
Eficiență: Ușor mai mică (până la 90%) în comparație cu seria de 320 W.
Răcire: Convecție liberă a aerului vs. răcire cu aer forțat în seria 320W.
Greutate pachet: mai ușor (0,72 kg față de 0,9 kg pentru 320 W).