| Διαθεσιμότητα: | |
|---|---|
| Ποσότητα: | |
RSP-200
SMUN
| Μοντέλο | RSP-200-12 | RSP-200-24 | RSP-200-27.3 | RSP-200-36 | RSP-200-48 |
|---|---|---|---|---|---|
| Τάση εξόδου | 12V | 24V | 27,3 V | 36V | 48V |
| Ονομαστικό ρεύμα | 16,7Α | 8,5Α | 7.3Α | 5,5Α | 4.2Α |
| Τρέχον εύρος | 0–16,7 Α | 0–8,5Α | 0–7,3 Α | 0–5,2 Α | 0–4,2Α |
| Ονομαστική ισχύς | 200W | 204 W | 200W | 200W | 201,6 W |
| Ripple Noise | 150mVp-p | 150mVp-p | 150mVp-p | 220mVp-p | 240mVp-p |
| Voltage Adj. Σειρά | 10–13,2 V | 20–26,4 V | 23,5–29,5 V | 32,4–39,6 V | 41–56 V |
| Ανοχή τάσης | ±1,0% | ±1,0% | ±1,0% | ±1,0% | ±1,0% |
| παραμέτρου | Περιγραφή |
|---|---|
| Εύρος τάσης εισόδου | 88–264 VAC ή 124–370 VDC |
| Συχνότητα εισόδου | 47–63 Hz |
| Αποδοτικότητα PFC | PF > 0,95 (230 VAC) / PF > 0,98 (115 VAC πλήρες φορτίο) |
| Αποδοτικότητα εισόδου | 88–90% (διαφέρει ανάλογα με το μοντέλο) |
| Ρεύμα εισόδου (Τυπικό) | 4A/115VAC, 2A/230VAC |
| Ρεύμα υπέρτασης | 20A/115VAC, 40A/230VAC |
| Ρεύμα διαρροής | <1,5 mA/240 VAC |
| Τύπος προστασίας | Κατάσταση ενεργοποίησης | Ενέργεια απόκρισης |
|---|---|---|
| Προστασία από υπερφόρτωση | 115–135% της ονομαστικής ισχύος εξόδου | Λειτουργία λόξυγκα, αυτόματη ανάκτηση μετά την εκκαθάριση του σφάλματος |
| Προστασία από υπέρταση | Η τάση εξόδου υπερβαίνει το όριο (ανάλογα με το μοντέλο) | Τερματισμός εξόδου, αυτόματη ανάκτηση μετά την εκκαθάριση του σφάλματος |
| Προστασία από υπερθερμοκρασία | Υπερβολική θερμοκρασία | Τερματισμός εξόδου, αυτόματη ανάκτηση όταν κρυώσει |
| παραμέτρου | Απαίτηση |
|---|---|
| Θερμοκρασία λειτουργίας | -30°C έως +70°C (ανατρέξτε στην καμπύλη μείωσης) |
| Υγρασία λειτουργίας | 20–90% RH (χωρίς συμπύκνωση) |
| Συνθήκες αποθήκευσης | -40°C έως +85°C, 10–95% RH |
| Συντελεστής θερμοκρασίας | ±0,03%/°C (0–50°C) |
| Δόνηση | 10–500 Hz, 2G (άξονες XYZ, 10 λεπτά/κύκλος × 60 κύκλοι) |
| Στοιχείο | Πρότυπο/Απαίτηση |
|---|---|
| Πρότυπα Ασφαλείας | GB 4943.1, EN 60950.1 ΕΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ |
| Αντίσταση μόνωσης | I/PO/P: 100MΩ @ 500VDC/25°C/70%RH |
| Αντοχή τάσης | I/PO/P: 3kVAC, I/P-FG: 2kVAC, O/P-FG: 0,5kVAC |
| EMC - Εκπομπές: EN55032 (CISPR32) Κατηγορία Β |
Ανοσία: σειρά EN62368-4 + EN55035 |
| παραμέτρου | Περιγραφή |
|---|---|
| MTBF (25°C) | ≥206,5K ώρες (πρότυπο MIL-HDBK-217F) |
| Διαστάσεις | 215×115×30 χιλιοστά (Μ×Π×Υ) |
| Βάρος συσκευασίας | Μονή μονάδα: 0,72 kg; 30 μονάδες/κιβώτιο: 22,5 kg, Όγκος: 0,78 κυβικά πόδια |
Όλες οι απροσδιόριστες παράμετροι μετρώνται σε είσοδο 230 VAC, πλήρες φορτίο, 25°C εκτός εάν σημειώνεται.
Οι μετρήσεις θορύβου κυματισμού χρησιμοποιούν εύρος ζώνης 20 MHz με καλώδια συνεστραμμένου ζεύγους 12 ιντσών και παράλληλους πυκνωτές 0,1μF + 47μF.
Η λειτουργία χαμηλής τάσης εισόδου απαιτεί μείωση (ανατρέξτε στις καμπύλες μείωσης).
Η δοκιμή EMC χρησιμοποιεί χαλύβδινη πλάκα πάχους 1mm (360×360mm).
Βαθμολογία ισχύος: 200W έναντι 320W.
Τάσεις εξόδου: Περιλαμβάνει 27,3V (κοινό σε συστήματα τηλεπικοινωνιών/dc).
Απόδοση: Ελαφρώς χαμηλότερη (έως 90%) σε σύγκριση με τη σειρά 320W.
Ψύξη: Δωρεάν μεταφορά αέρα έναντι εξαναγκασμένης ψύξης αέρα στη σειρά 320W.
Βάρος συσκευασίας: Ελαφρύτερο (0,72kg έναντι 0,9kg για 320W).