| Saatavuus: | |
|---|---|
| Määrä: | |
RSP-320
SMUN
Kuvaus
RSP-320 on 320 W:n yksilähtöinen suljettu AC/DC-virtalähde. Tämä sarja toimii 88-264 VAC:n tulojännitteellä ja tarjoaa malleja, joiden DC-lähtö on enimmäkseen teollisuudelta vaadittu. Jokainen malli on jäähdytetty vapaalla konvektiolla, ja se toimii jopa 70 ℃ lämpötilassa.
Sovellukset
Tehdasohjaus- tai automaatiolaitteet
Testaus- ja mittauslaite
Laseriin liittyvä kone
Polttomahdollisuus
RF-sovellus
Tekniset tiedot
| Malli | RSP-320-12 | RSP-320-15 | RSP-320-24 | RSP-320-36 | RSP-320-48 |
|---|---|---|---|---|---|
| Lähtöjännite | 12V | 15V | 24V | 36V | 48V |
| Nimellisvirta | 26,7A | 21.4A | 13.4A | 8.9A | 6.7A |
| Nykyinen alue | 0–26,7A | 0–21,4A | 0–13,4A | 0–8,9 A | 0-6,7A |
| Nimellisteho | 320,4W | 321W | 321,6W | 320,4W | 321,6W |
| Ripple Noise | 150mVp-p | 150mVp-p | 150mVp-p | 220mVp-p | 240mVp-p |
| Jännitteen säätöalue | 10-13,2V | 13,5-18V | 20-26,4V | 32,4–39,6 V | 41-56V |
| Jännitteen toleranssi | ±2,0 % | ±1,0 % | ±1,0 % | ±1,0 % | ±1,0 % |
| Parametrin | kuvaus |
|---|---|
| Tulojännitealue | 88–264 VAC tai 124–370 VDC |
| Tulotaajuus | 47-63 Hz |
| PFC-tehokkuus | PF > 0,95 (230 VAC) / PF > 0,98 (115 VAC täysi kuorma) |
| Syöttötehokkuus | 88–90 % (vaihtelee mallin mukaan) |
| Syöttövirta (tyypillinen) | 4A/115VAC, 2A/230VAC |
| Ylijännitevirta | 20A/115VAC, 40A/230VAC |
| Vuotovirta | <1,5mA/240VAC |
| Suojaustyypin | liipaisuehto | Reaktiotoiminto |
|---|---|---|
| Ylikuormitussuoja | 115–135 % nimellislähtötehosta | Virran katkaisu (Hickup-tila), automaattinen palautus vian poiston jälkeen |
| Ylijännitesuoja | Lähtöjännite ylittää kynnyksen (mallista riippuen) | Lähdön sammutus, automaattinen palautus vian poiston jälkeen |
| Ylikuumenemissuoja | Liiallinen lämpötila | Lähdön sammutus, automaattinen palautus jäähtyessään |
| Parametrivaatimus | |
|---|---|
| Käyttölämpötila | -30°C - +70°C (katso vähennyskäyrä) |
| Käyttökosteus | 20–90 % RH (ei-kondensoiva) |
| Varastointiolosuhteet | -40°C - +85°C, 10-95 % RH |
| Lämpötilakerroin | ±0,03 %/°C (0–50°C) |
| Tärinä | 10–500 Hz, 2G (XYZ-akselit, 10 min/jakso × 60 jaksoa) |
| Tuote | Vakio/vaatimus |
|---|---|
| Turvallisuusstandardit | GB 4943.1, EN 60950.1 HYVÄKSYTTY |
| Eristysvastus | I/PO/P: 100MΩ @ 500VDC/25°C/70%RH |
| Kestää jännitteen | I/PO/P: 3kVAC, I/P-FG: 2kVAC, O/P-FG: 0,5kVAC |
| EMC | - Päästöt: EN55032 (CISPR32) Luokka B |
Suojaus: EN62368-4-sarja + EN55035 |
| Parametrin | kuvaus |
|---|---|
| MTBF (25°C) | ≥ 206,5 000 tuntia (MIL-HDBK-217F-standardi) |
| Mitat | 215 × 115 × 30 mm (P × L × K) |
| Pakkauksen paino | Yksittäinen yksikkö: 0,9 kg; 30 yksikköä per laatikko: 22,5 kg, tilavuus: 0,78 kuutiojalkaa |
Kaikki määrittelemättömät parametrit mitataan 230 VAC tulolla, täydellä kuormalla, 25 °C, ellei toisin mainita.
Aaltoilukohinamittauksissa käytetään 20 MHz kaistanleveyttä 12 tuuman kierretyillä parijohdoilla ja rinnakkaisilla 0,1 μF + 47 μF kondensaattoreilla.
Pienennys vaaditaan matalilla tulojännitteillä; viittaavat vähennyskäyriin.
EMC-testaus vaatii 1 mm:n paksuisen teräslevyn (360×360 mm).